СВІТСЬКА І ДУХОВНА ВЛАДА ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.: ЗІТКНЕННЯ В ОДНІЙ ОСОБИСТОСТІ
Ключові слова:
архієпископ, Іриней Несторович, духовний стан, Уманщина, історична біографістикаАнотація
В статті йдеться про вихідця із сім’ї парафіяльного священика, котрий піднявся до вищих щаблів церковної ієрархії і посів помітне місце в історії Церкви. Узагальнені біографічні дані про Іринея Несторовича і увиразнюється його постать на тлі суспільно-політичного життя вказаного часу. Зроблена спроба розібратися в його конфлікті зі світською владою. Увага автора спрямована і на з’ясування впливу родинного виховання, яке формувало майбутнього архієпископа, а також чинників, які сприяли швидкому кар’єрному зростуПосилання
Фортунатов Ф. Н. Воспоминания о преосвященном архиепископе Иринее / Ф. Н. Фортунатов // Киевские Епархиальные Ведомости. – 1868. – № 17. – С. 641-648.
Фортунатов Ф.Н. Воспоминания вологжанина о преосвященном архиепископе Иринее, пребывавшем на покое в Спасоприлуцком вологодском монастыре, с присовокуплением из писем архиепископа (посвящаются памяти Владыки) / Ф.Н. Фортунатов // Прибавление к Вологодским Епархиальным Ведомостям. – 1868. – № 10-24.
Ириней, епископ Пензенский. Его чудачества // Русская старина. – 1879. – № 24. – С. 160-161.
Ириней Нестерович, архиепископ Иркутский // Русская старина. – 1882. – № 9. – С. 561-586;
Ириней Нестерович, архиепископ Иркутский // Русская старина. – 1882. – № 10. – С. 95-118.
Тітов Хв. Стара вища освіта в Київській Україні в ХVІ – початку ХІХ століття / Проф. Хв. Тітов. – К., 1924. – С. 433.
Туманик Е.Н. "Бунт" архиепископа Иринея : причины и тайные пружины / Е. Н. Туманик // Проблемы истории, русской книжности, культуры и общественного сознания. – Новосибирск, 2000. – С. 399-405.
Центральний Державний історичний архів України у м. Києві (далі – ЦДІАК України), ф. 127, оп. 1009, спр. 1159, арк. 65-66.
ЦДІАК України, ф. 127, оп. 1011, спр. 3207, арк. 87.
Ириней Нестерович, архиепископ Иркутский // Русская старина. – 1882. – № 9. – С. 561-586.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.