МІСЦЕ «КОЛИШНІХ ЛЮДЕЙ» УСРР НА РАДЯНСЬКОМУ РИНКУ ПРАЦІ У ПІСЛЯРЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПЕРІОД
Ключові слова:
соціальна політика, процес адаптації, «колишні», «старорежимні спеціалісти», трудова повинністьАнотація
Досліджено окремі аспекти процесу становлення представників колишніх привілейованих верств українського суспільства на радянському ринку праці, їхні стратегії та форми виживання і дискримінаційна політика з боку радянської влади УСРР у післяреволюційний період. Критерії ідентифікації «колишніх» як особливого соціуму формувалися стихійно, вони були невизначеними і залежали від конкретно історичних ситуацій та від суб'єктивних факторів.Посилання
Нариси повсякденного життя радянської України в добу непу (1921-1928 рр.): Колективна монографія / Відп. ред. С. В. Кульчицький : У 2 ч. – Ч. 1. – К. : Інститут історії України НАН України, 2009. – 445 с.
Ковальський В. В., Кір‘ян Т. М. Праця та соціальна політика. З історії міністерства. – К. : Поліграф-Колегіум, 2002. – 280 с.
Кодекс законів про працю Української СРР // Збірник законів уряду УСРР. – 1922. – № 52. – Ст. 751.
Ленин В. И. Об очередных задачах советской власти // Полное собрание сочинений. Том 36. – Издание пятое. – М. : Политиздат, 1969. – C. 171-208.
Луначарский А. В. Интеллигенция в ее прошлом, настоящим и будущем. – М. : Политиздат, 1924. – 132 с.
Декреты советской власти: В 13 т. – М. : Госполитиздат, 1964. – Т. 3. – 664 с.
Орджоникидзе Г. К. Избранные статьи и речи 1911-1937. – М. : Политиздат, 1937. – 528 с.
Собрание узаконений и распоряжений правительства за 1919 г. Управление делами Совнаркома СССР. – М., 1943. – 794 с.
Голицын К. Н. Записки князя Кирилла Николаевича Голицына / подгот. текста Б. П. Краевского. – М. : РДС, 1997. – 400 с.
Лопухин В. Б. После 25 Октября // Минувшее. Исторический альманах. – М., 1990. – Вып. 1. – С. 57-69.
Бойко Н. К. Рабочий класс Украины в период социалистического строительства (анализ массовых статистических источников 20-30-х годов) / Николай Корнеевич Бойко. – К. : Выща школа, 1990. – 155 с.
Кондурушкин И. С. Частный капитал перед советским судом. Пути и методы накопления по судебным и ревизионным делам 1918-1926 гг. / Кондурушкин И. С.; Предисл.: Курский Д. И. – М.-Л. : Госиздат, 1927. – 205 с.
Чикаленко Є. Х. Щоденник, 1919-1920 / Видавнича комісія УВАН: гол. Любомир Винар. – Київ – Нью-Йорк : Видавництво ім. Олени Теліги, 2005. – 604 с.
Пролетарская диктатура. – 1919. – 7 октября.
Касьянов Г. В., Даниленко В. М. Сталінізм і українська інтелігенція (20-30-ті роки). – К. : Наук. думка, 1991. – 96 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.