МІСЬКІ ШВЕЙЦАРСЬКІ КОЛОНІЇ НА ПІВДНІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
Ключові слова:
швейцарська колонія, міська колонія, Південь РосіїАнотація
Поруч з численними аграрними іноземними колоніями, в Російській імперії існувало чимало міських колоній. На Півдні Росії вони утворювались як у великих містах (Одеса, Київ, Харків, Ростов-на-Дону, Тифліс), так і в дрібніших – Херсон, Полтава, Сімферополь, Новочеркаськ та ін. У статті розкрито особливості міської швейцарської колонізації Півдня Російської імперії у ХVIII – ХІХ ст. Показана роль швейцарців в індустріалізації, становленні та розвитку економіки, промислового та сільськогосподарського виробництва, у духовному житті південного регіону. Названі імена найбільш відомих з них. Наведені історичні факт з життя міських швейцарських колоній, багато з яких раніше не оприлюднювались.Посилання
Bühler R., Gander-Wolf H., Goehreke C., Rauber U., Tachudin G., Voegeli J. Schweizer im Zarenreich. Zur Geschichte der Auswanderung nach Russland. Zürich : Hans Rohr, 1985.
Bühler R., Gander-Wolf H., Goehrke C., Tschudin G., Voegeli J. Huser K. Elektrizitätspionier in St. Petersburg: Aleksandr Arnd (1859-1935). In: Von Zürich nach Kamtschatka. Schweizer im Russischen Reich. Hg. Maeder, E. und Niederhäuser, P., Bd. 75. Zürich : Chronos 2008. – S. 181-186.
Huser K. In: Maeder E., Niederhäuser P. Von Zürich nach Kamtschatka. Schweizer im Russischen Reich. Zürich : Chronos, 2008. Abb.= Mitteilungen der antiquarischen Gesellschaft in Zürich, Bd. 75. – S. 187.
Lambert A. Jacques Akexis Lambert. Lenins Französischlehrer aus Neuenburg In: Maeder E., Niederhäuser P. Von Zürich nach Kamtschatka. Schweizer im Russischen Reich. Hg. Maeder E. und Niederhäuser P., Bd. 75. Zürich : Chronos 2008. – S. 196-197.
RSA (Russisch-Schweizer Archiv), Publ. 121. Etterlin J. Die ehemaligen Schweizer Kolonien in Russland. Bern : Bureau Dactelo, Oskar Klemm, 1945.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.