ПРИСТОСУВАННЯ: СПРОБИ РИМО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ЗАКАРПАТТЯ ВИЖИТИ
Ключові слова:
радянська влада, Римо-католицька церква, ЗакарпаттяАнотація
Проаналізовано особливості індивідуальної поведінки кліру та вірників Римо-католицької церкви Закарпаття в контексті владної політики підсікання позицій однієї з найвпливовіших конфесій краю.Посилання
Войналович В. А. Римо-католицькі громади в Україні у вимірах державної релігійної політики (друга половина 40-х – 50-ті роки ХХ ст.) / В. А. Войналович // Історія України: Маловідомі імена, події, факти: Збірник статей. – К. : Рідний край, 1999. – Вип. 7. – С. 151-158.
Войналович В. Обмежувальні заходи влади щодо римо-католицького духовенства в Україні: причини, механізм, наслідки (друга половина 40-х – 50-ті роки XX ст.) / Віктор Анатолійович Войналович // Науковий вісник Полтавського університету споживчої кооперації України. Серія ―Гуманітарні науки». – 2002. – № 2(6). – С. 64-71.
Закарпаття в етнополітичному вимірі. – К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2008. – 682 с.
Капітан Л. Етнокультурний розвиток Закарпаття у контексті радянізації краю, 1944-1964 рр. / Лариса Іванівна Капітан. – К. : Видавництво «Варта», 2013. – 583 с.
Капітан Л. І. Антирелігійний курс радянського керівництва щодо Римо-католицької церкви в Закарпатті (1945-1955 рр.) / Л. І. Капітан // Український історичний журнал – 2013. – № 5 – С. 157-168.
Капітан Л. І. Внутрішні трансформації Римо-католицької церкви в повоєнному Закарпатті / Л. І. Капітан // Наука. Релігія. Суспільство. – 2013. – № 3. – С. 8-15.
Капітан Л. Події 1956 р. в Угорщині: відлуння у радянському Закарпатті / Л. І. Капітан // Вісник Черкаського університету. Серія: Історичні науки. – Черкаси, 2014. – Вип. 9 (302). – С. 126-132
Стоцький Я. Римо-католицька церква в Західних областях України під тиском влади в хрущовський період / Ярослав Васильович Стоцький // Схід. – 2008. – № 5. – С. 73-78.
Фомиченко В. Римсько-католицька церква в Україні / В. Фомиченко // Людина і світ. – 1993. – № 6-7. – С. 36-38.
Центральний державний архів вищих органів влади і управління України, ф. 4648, оп. 4.
Центральний державний архів громадських об‘єднань України, ф. 1.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.