НАУКОВО-ДОСЛІДНІ ТА ПРОЕКТНІ БЮРО ПІВДЕННО УКРАЇНСЬКОГО РЕГІОНУ В 60 –х рр. XX ст
Ключові слова:
проектні бюро, технічний прогрес, конструкторське бюро, ЦКБ «Прогрес»Анотація
В статті розглядається процес розвитку науково-дослідних та проектних бюро на Півдні України в 60-х рр. ХХ ст. Аналізується організація нових дослідних та проектно-конструкторських бюро, які швидко розвивалися. Досліджується значення конструкторських бюро та їх вплив на діяльність промислової галузі. Наводяться приклади пришвидшення роботи заводів «ЧСЗ», «61 комунара» та «Океан», завдяки проектам, що розроблялися конструкторськими бюро.
Розкривається формування проектних організацій в Південному регіоні УРСР та їх внесок в створення нової суднобудівної техніки.
Посилання
Аксютин Ю. В. Хрущевская «оттепель» и общественные настроения в СССР в 1953 - 1964 гг./ Ю. В. Аксютин - М.: РОССПЭН, 2004. - 488 с.
Баран В. Україна після Сталіна. Нарис історії 1953-1985. / В. Баран – Львів, 1992. – 124 с.
Бугаенко Б. А. Николаевский кораблестроительный. Очерки истории института-университета. / Б. А. Бугаенко, А .Ф. Галь, Н. М. Костенко. – Николаев: УГМТУ, 1995. – 241 с.
Корабли наща гордость: Указатель замечательных и выдающихся кораблей и судов, построеных за два века существования верфи на Ингуле, 1790-1990 гг. / Сост. А. А. Кравченко. – Николаев: Завод им. 61 коммунара, 1990. – 128 с.
Литвин В. М. Україна у другому повоєнному десятилітті (1956-1965) / В. М. Литвин. - К.: Вид. дім «Лі-Терра», 2004. - 272 с.
Малярчук А. А. Верфь на Ингуле / А. А. Малярчук. – Николаев. : Судостроитель, 1989. – 404 с.
Труб М. С. Промысловые плавучие базы / М. С. Труб. – Л. : Судостроение, 1972. – 232 с.
Турбинисты: Очерки из истории Южного турбінного завода «Заря» / Под ред. В. М. Куйбаря. – Николаев. : – 1993. – 224 с.
Флагман технологи судостроения. Очерки по истории УНИИТС / под ред. В. Ф. Бабакина. – Л. : Судостроение, 1989. – 248 с.
Херсонский судостроительный завод: Очерки истории. Симферополь: Таврида, 1994. – 290 с.
ЦНИИПИ «Тайфун» – 30 лет. История создания и деятельности / под ред. Б. И. Бришникова, Д. Я. Мавропуло, Л. М. Андреев, Б. С. Козак, Б. М. Козак, Б. М. Харченко, Ю. В. Глувко, Ф. Н. Панов. – Николаев. : ЦНИПИ «Тайфун», 1989. – 387 с.
Чумаков И. Р. «Океан»: Слово о [Николаевском судостроит.] заводе / И. Р. Чумаков, А. К. Яценко – Одесса. : Маяк, 1991. – 181 с.
Чантурия Н. В. Из воспоминаний директора судостроительного завода / Н. В. Чантурия – Николаев : Николаев Литературный, 2002 – Веб-сайт. – Режим доступу: http://litnik.org/index.php/nikolaevskie-memuary/nodari-chanturiya
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.