СУЧАСНІ ВІЗІЇ ПРИЧИН ПОЯВИ МАГДЕБУРЗЬКОГО ПРАВА В УКРАЇНІ
Ключові слова:
магдебурзьке право, причини розповсюдження магдебурії, компаративістика, європейська цивілізаціяАнотація
Проаналізовано сучасні погляди українських істориків та правознавців на дискусійне питання щодо причин запровадження магдебурзького права в Україні. З’ясовано, що реконструювати об’єктивні причини запровадження магдебурзького права в Україні доцільно в межах цивілізаційного дискурсу. Порівняльно-правовий аналіз дозволяє стверджувати, що магдебурзьке право у значній мірі відповідало українським соціально-правовим реаліям. Застосування принципів теорії модернізації свідчить, що етапи модернізації кореспондуються з хвилями розповсюдження магдебурзького права. Водночас головний евристичний потенціал з’ясування причин запровадження магдебурзького права полягає у входженні України в європейську цивілізацію, передусім в часи Речі Посполитої.Посилання
Грушевський М. С. Історія України-Руси: В 11 т., 12 кн. / М. С. Грушевський. – Т. 5. – К. : Наук. думка, 1994. – 704 с.
Кобилецький М. Магдебурзьке право в Україні / М. М. Кобилецький // Порівняльно-аналітичне право. – 2013. – № 3. – С. 33-36.
Кіселичник В. Про надання містам у ХІV –ХVІІ ст. Магдебурзького права / В. Кіселичник // Право України. – 1996. – № 9. – С. 82-84.
Резніков А.В. Магдебурзьке право: українські варіації на тему європейських традицій (історико-правовий нарис) / А. В. Резніков. – Луганськ : РВВ ЛДУВС, 2007. – 208 с.
Музиченко П. П. Магдебурзьке право в Україні / П. П. Музиченко // Юридична енциклопедія: В 6 т. – Т. 3. – К. : Вид-во «Укр. енцикл.», 2003. – С. 543-544.
Кобилецький М. М. Магдебурзьке право і його застосування в Україні (ХІV – перша половина ХІХ ст.): автореф. дис… докт. юрид. наук: спец. 12.00.01 (Львівський нац. ун-т ім. І. Франка) / М. М. Кобилецький. – Львів, 2010. – 34 с.
Історія Української РСР: У 8 т., 10 кн. – Т. 1, кн. 2. – К .: Наук. думка, 1982. – 343 с.
Білоус Н. О. Магдебурзьке право / Н. О. Білоус // Енциклопедія історії України. – Т. 6. – К. : Наук. думка, 2006. – С. 413-415.
Яковенко Н. Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України / Н. Яковенко. – К. : Критика, 2005. – 584 с.
Смолій В. А. Українська національна революція ХVIІ ст. (1648-1676 рр.) / В. А. Смолій, В. С. Степанков. – К. : Альтернативи, 1999. – 349 с. (Серія «Україна крізь віки». – Т. 7.)
Головко В. В. Модернізація в Україні / В. В. Головко // Енциклопедія історії України. – Т. 7. – К. : Наук. думка, 2010. – С. 18-20.
Гуржій О. І. Гетьманська Україна / О. І. Гуржій, Т. В. Чухліб. – К. : Альтернативи, 1999. – 303 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.