РЕФОРМУВАННЯ РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. І ЙОГО ВІДОБРАЖЕННЯ У ПРАВОСЛАВНІЙ ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ
Ключові слова:
церковні реформи, Російська православна церква, царський уряд, обер-прокурор Священного Синоду, парафія, єпархіальне управління, Всеросійський Собор, Всеукраїнський Собор, патріархАнотація
Використовуючи наукову літературу, архівні документи і матеріали періодичної преси, проаналізовано питання про шляхи та труднощі проведення реформ в Російській православній церкві в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. та ставлення до цього процесу авторів статей, опублікованих у православній пресі.Посилання
Беляев В. Общественные задачи духовенства / В. Беляев // Церковь и общество. – 1916. – № 3. – С. 8-10.
Власовський І. Нарис історії УПЦ : у 4 т. / І. Власовський. – Т. 3. – Київ : Либідь, 1998. – 359 с.
Крывелев И. А. Русская православная церковь в первой четверти ХХ века / И. А. Крывелев. – Москва : Знание, 1982. – 64 с.
Надтока Г. М. Православна церква в Україні 1900-1917 років: соціально-релігійний аспект / Г. М. Надтока. – Київ : Знання, 1998. – 271 с.
Обозрение епархиальной жизни за минувший год // Киевские епархиальные ведомости (неофиц. ч.). – 1905. – № 1-2. – С. 1-8.
Резолюция съезда духовенства и мирян Волынской епархии 14-19 апреля 1917 года // Православная Волынь. – 1917. – № 1. – С. 9-10.
Сухоплюєв І. Українські автокефалісти / І. Сухоплюєв. – Київ : Бібліотека селянина, 1925. – 62 с.
Федоров В. А. Русская православная церковь и государство в начале ХХ в. : История России 1861-1917 [электрон. ресурс] / В. А. Федоров. – Режим доступа : http://society.Polbu.rufedorov_rushistorych91_all.html. – Загл. с экрана.
ЦДІАК України, ф. 127, оп. 1054, спр. 31, 126 арк.
Церковная жизнь в 1915 году // Церковь и жизнь. – 1916. – № 1. – С. 3-5.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.