ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ДУХОВЕНСТВА в ХІХ – першій чверті ХХ століття
Ключові слова:
православне духовенство, католицьке духовенство, матеріальне забезпеченняАнотація
Розглянуто питання правового статусу та рівня матеріальної забезпеченості православного та католицького духівництва Правобережної та Західної України наприкінці ХІХ – в першій чверті ХХ століття. Основні висновки статті ґрунтуються на матеріалах архіву Давніх актів та Архіву нових актів у Варшаві.Посилання
Ульяновський В., Крижанівський О., Плохій С. Історія церкви та релігійної думки в Україні : у 3 кн. – К. : Либідь, 1994.
Державний архів Запорізької області, ф. 21, оп. 1, спр. 27 О введений в действие постановлений о земских учреждениях (1865-1868 гг.). – 71 арк.
Записки сельского священника // Русская старина. – 1879. – Т. XXV-XXVIII.
Історія релігій в Україні : у 10 т. // Редкол.: А. Колодний (голова) та ін. – Т. 3: Православ’я в Україні / За ред. А. Колодного, В. Климова. – К., 1999.
Державний архів Запорізької області, ф. 19, спр. 65 Ведомость об Успенской церкви (1900-1912 гг.). – 48 арк.
Георгиевский Евлогий, митр. Путь моей жизни. Воспоминания митрополита Евлогия, изложенные по его рассказам Т. Матухиной. – М. : Московский рабочий, ВПМД, 1994. – 621 с.
Извлечение из отчета Обер-прокурора Святейшего Синода за 1866 год // Руководство для сельских пастырей. – 1868. – № 8, 18 февраля. – С. 264-276.
Archiwum gіownego Akt Dawnych w Warszawue. Zespoł 302/II. Sygnatura 13 Doghody i rozchody cerkwi (1894-1902).
Archiwum gіownego Akt Nowychh w Warszawue. Zespoł 14. Sygnatura 533 Uposażenie duchowieństwa w Małopolse, w zaborze rosyjskim I w zaborze pruskim – sprawy ogólne (1918-1926).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.