ТИЖНЕВИК «НАШЕ СЛОВО» ЯК ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ У ПОЛЬЩІ в 50-тих рр. ХХ ст.
Ключові слова:
«Наше слово», тижневик, діаспора, Українське суспільно – культурне товариство (УСКТ), ПольщаАнотація
Досліджено особливості тижневика «Наше слово» в 50-тих рр., що був пресовим органом Українського суспільно – культурного товариства. Застосовуючи принципи історизму, опори на історичні джерела, конкретності та наукової об’єктивності, проаналізовані структура газети та питання, відображені на її сторінках. Використовуючи історико – порівняльний та історико – ситемний методи історіографічного синтезу, зв’язку історичних досліджень з розвитком суспільно-політичних процесів подано загальну характеристику тижневика «Наше слово». Визначені проблеми пов’язані з функціонуванням тижневика; що змістовний та насичений характер газети робив її корисним джерелом інформації для українців, був розрахований на різновікову категорію; має стійку концепцію україністичного просвітництва.Посилання
Харченко І. І. Відбиття явищ граматичної інтерференції в українській газеті «Наше слово» в Польщі»: дис. … канд. філолог. наук: 10.02.01 / Харченко Інна Іванівна. – Дніпропетровськ, 2004. – 176 с.
Тима П. Медіа меншини над Віслою: [Єлектрон. ресурс]. – Режим доступа : http://ukrzurnal.eu/ pdf/uz_2010_07.
Предки – так, а я – ні / М. П – щин // Наше слово. – 1957. – № 6. – С. 6.
Наше слово 1957, № 5.
Наше слово 1957, № 7.
Наше слово 1957, № 23.
Наше слово 1957, № 41.
«Наше слово. Орган головного правління українського суспільно-культурного товариства» (Варшава), номери за 1956-1960.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.