УЧИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ кінця ХІХ – початку ХХ ст. У СВІТЛІ ПРОСОПОГРАФІЇ
Ключові слова:
Херсонщина, освіта, просопографічний портрет, вчителі, модернізація освітиАнотація
Проведено просопографічний аналіз учителів Херсонщини кінця ХІХ – початку ХХ ст. Доведено, що у цю добу суттєво модернізувався як склад учителів за соціальними характеристиками (стать, походження, рівень освіти, політичні уподобання), так і характер їх праці. Це в значній мірі вплинуло на поступ освіти краю.Посилання
Мінц М. О. Розвиток початкової освіти на Півдні України (1861-1917 рр.): дис. … канд. істор. наук: 07.00.01 «Історія України» / М. О. Мінц. – Миколаїв, 2007. – 256 с.
Бобров В. В. Становлення та розвиток ліцеїв і гімназій Півдня України / В. В. Бобров. – Херсон : Персей, 2001. – 159 с.
Державний архів Херсонської області, 8. 6, оп. 1, спр. 1, 3, 16, 25-27, 32, 34, 41, 46, 54, 56, 64, 66, 71, 74, 97, 107, 116, 124 [За 1881-1919 рр.].
Томазов В. В. Просопографія / В. В. Томазов // Енциклопедія історії України: У 10 т. – Т. 9. – К. : Наукова думка, 2012. – С. 40-41.
Пєтухова Л. Є. Соціальний портрет учителя Херсонської губернії кінця ХІХ – початку ХХ століття / Л. Є. Пєтухова // Збірник наукових праць. Педагогічні науки. – Херсон : Вид-во ХДПУ, 2002. – Вип. 32. Ч. 2. – С. 24-27.
Инструкция для начальных народных училищ Херсонской губернии. – Херсон : Б. и., 1903. – 10 с.
Херсонский адрес-календарь на 1896 г. – Одесса : Б. и., 1895. – 534 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.