ВІЙСЬКОВІ ПОСТАЧАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ВСЕВЕЛИКОМУ ВІЙСЬКУ ДОНСЬКОМУ
Ключові слова:
Українська Держава, Всевелике Військо Донське, Гетьманат, військові поставки, контрреволюція і реставрація в Росії, громадянська війнаАнотація
Визначено, що отаман П. М. Краснов, керуючись принципами реальної політики, в умовах громадянської війни обрав шлях відмови від «союзницького обов’язку» заради збереження миру з Німеччиною, війська якої перетнули західні кордони Війська Донського. «Німецька орієнтація» П. М. Краснова не тільки скоротила Війську фронт на понад 500 верст, але і забезпечила йому поставки зброї зі складів і заводів Української Держави, а також додатковий приплив добровольчих формувань, фінансове і технічне забезпечення яких проводилося німецьким командуванням і гетьманом П. П. Скоропадським.Посилання
Авалов П. В борьбе с большевизмом / П. Авалов. – Гамбург, б.г.
Венков А. В. Атаман Краснов и Донская армия. 1918 год / А. В. Венков. – М. : Вече, 2008.
Волков С. В. Трагедия русского офіцерства / С. В. Волков. – М. : Центрполиграф, 2001.
Головин Н. Н. Российская контрреволюция в 1917-1918 гг / Н. Н. Головин. – Таллин, 1937. – Ч. III, кн. 6.
Государственный архив Российской Федерации. – Ф.Р-1261 Отдел иностранных дел Всевеликого Войска Донского.
Донские ведомости. – 1918.
Зимина В. Д. Крах германофильской монархической контрреволюции на Юге России в годы Гражданской войны и интервенции / В. Д. Зимина . – Калинин, 1989.
Каклюгин К. П. Донской Атаман П. Н. Краснов и его время / К. П. Каклюгин // Донская летопись. – 1924. – Вып. 3.
Краснов П. Н. Всевеликое Войско Донское / П. Н. Краснов // Белое Дело: Дон и Добровольческая Армия. – М. : Голос, 1992.
Лейхтенбергский Г. Как началась «Южная армия» / Г. Лейхтенбергский // Архив Русской революции. Издаваемый
Гессеном. В 22 т. – Т. 7-8. – М. : Терра-Политиздат, 1991.
Отчет Управляющего Военным и Морским Отделами и Командующего Донской Армией и Флотом. – Новочеркасск, 1919.
Очерк политической истории Всевеликого Войска Донского. – Новочеркасск, 1919.
Пайпс Р. Россия при большевиках / Р. Пайпс. – М. : РОССПЭН, 1997.
Рыбас С. Ю. Генерал Кутепов / С. Ю. Рыбас . – М. : ОЛМА-ПРЕСС, 2000.
Свечин М. Записки старого генерала о былом / М. Свечин. – Ницца, 1964.
Скоропадський П. П. Спогади / П. П. Скоропадський. – Київ ; Філадельфія, 1995.
Черячукин А. В. Донские делегации на Украину и в Берлин в 1918-1919 г. / А. В. Черячукин // Донская летопись. – 1924. – Вып. 3.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.