ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОЇ ОБОРОНИ КАРПАТСЬКА СІЧ – ЗБРОЙНІ СИЛИ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ
Ключові слова:
Карпатська Україна, збройні сили, січовики, Сойм, держава, владаАнотація
Використані джерела дають можливість зробити висновок, що виникнувши у листопаді 1938 року як напівмілітарна організація, Карпатська Січ пройшла еволюцію до збройних сил Карпатської України у березні 1939 року. Її поява пов’язана з руйнівною дією міжнародних факторів. Опір Карпатської Січі угорським військам можна розцінювати як першу спробу опору фашизму у Європі.Посилання
Житкович Григорій И., був Губернатор Подкарпатской Руси. Експозе о Подкарпатской Руси. – Гомстед, Па., 1921.
Огоновський Володимир. Возз’єднана Земля // Життя в Західних Областях Радянської України. – Київ, 1946. – ч. 2. – ст. 8-17.
Степовий Юрко. Срібна Земля в огні й бурі революція //
На чужині: Накладом ОУН, 1947.
Стерчо Петро. Допомога ОДВУ Карпатській Україні // Самостійна Україна. – Чикаго. – річ. VIII, чис. 4 і 5.
Стерчо Петро. До питання прилучення Закарпаття до ЧСР в 1919 р. // Свобода. – Джерзи Сити, 1955. – 23-25 серпня.
Стерчо Петро. Вибори до Першого Сойму Карпатської України в 1939 р. // Свобода. – Джерзи Сити, 1954. –
лютого.
Стерчо Петро. Молодь і відродження Карпатської України // Шлях Молоді. – Мюнхен. – річ. ІІ, чис. 2-3.
Штефан Августин. Шкільництво Карпатської України перед віденським арбітражем і після нього // Новий
Час. – Львів, 1939. – 7 січня.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.