З ІСТОРІЇ НАПИСАННЯ ТА ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ПІСНІ «РЕВЕ ТА СТОГНЕ ДНІПР ШИРОКИЙ»
Ключові слова:
мелодія, пісня, композитор, Д. Крижанівський, М. Кропивницький, популяризаторАнотація
Розглянуто історію написання всесвітньовідомої пісні «Реве та стогне Дніпр широкий, історіографію і біографію її маловідомого автора, проблеми поширення мелодіїПосилання
Артамонов М. Пісня народилася в Одесі / М. Артамонов // Комсомольська іскра. – 1975. – 20 лютого.
Голос України. – 1994. – 5 лютого.
Чорноморський гудок. – 1996. – 9 жовтня.
Держархів Одеської обл., ф. 45, оп. 1, спр. 547, арк. 1.
Енциклопедія українознавства / під ред. В. Кубійовича. – Т. 2. – Львів : НТШ, 1994. – 800 с.
Енциклопедія українознавства / під ред. В. Кубійовича. – Т. 3. – Львів : НТШ, 1994. – 1200 с.
Огонѐк. – 1955. – № 8.
Кауфман Л. Про автора пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» / Л. Кауфман // Чорноморська комуна. – 1964. – 19 січня.
Кизченко В. И. Культурный облик пролетариата Украины в период империализма / В. И. Кизиченко. – К. : Наукова думка, 1990. – 228 с.
Мисечко А. І. До співпраці Є. Х. Чикаленка з одеською українською «Громадою» та «Просвітою» у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. / А. І. Мисечко // Записки історичного факультету. – Одеса : Астропринт, 2005. – Вип. 15.
Суховецький М. // Думська площа. – 1997. – 1 листопада.
Тобілевич (Карпенко-Карий) І. К. в Одесі. Бібліографічний покажчик. – Одеса : ОДНБ ім. М. Горького,
– 171 с.
Українська радянська енциклопедія. – Т. 2. – К. : УРЕ, 1987. – 544 с.
Черняков І. Творець народних пісень Д. Я. Крижанівський / Черняков І., Суботін Л. (1857-1894 рр.)
// Комсомольська іскра. – 1973. – 24 листопада.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.