ЕТНІЧНА СИСТЕМА ОСВІТИ УКРАЇНИ: ОСОБЛИВОСТІ ВІДРОДЖЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ у 1990-2000-ті роки (на прикладі середніх та спеціальних навчальних закладів)
Ключові слова:
етнос, освіта, школа, мова, вчительАнотація
Проаналізовано загальні тенденції відродження та розвитку вітчизняної етнічної системи освіти, висвітлено основні напрямки роботи органів освіти, громадських організацій етноменшин, освітніх установ.Посилання
Варвинчук М. П. Етнополітична безпека в системі національної безпеки України на етапі сучасного
державотворення / М. П. Варвинчук. – К., 2008. – 288 с.
Васильчук В. М. Німці в Україні. Історія і сучасність (друга половина XVII – початок XXI ст.) / В. М. Васильчук. – К., 2004. – 341 с.
Гартман С. В Киеве учатся как в Германии / С. Гартман // Deutscher (Німецький) Kanal. – 2000. – № 5 (травень).
Етнонаціональні процеси в Україні: історія та сучасність / заг. ред. В. І. Наулка. – К. : Голов. спеціаліз. ред.
літ. мовами нац. меншин України, 2001. – 424 с.
Звіт про хід виконання програми ... виконкому Мелітопольської міської ради за 2007 р.
// www.melitipol.org.ua
Іваненко В. Україна – Німеччина: новий внесок до системи освіти / В. Іваненко // Deutscher (Німецький)
Kanal. – 1998. – № 3, березень.
Київська обласна державна адміністрація // kyiv.obl.ua
Кузьменко А. Особливості розвитку освіти національних меншин України в роки незалежності (1991-2008 рр.) / А. Кузьменко // conferences.neasmo.org.ua
Міжнаціональні відносини в Україні: стан, тенденції, перспективи // Д. В. Табачник, Г. Г. Москаль, В. М. Воронін та ін. – К., 2004. – 584 с.
Міжнаціональні відносини і національні меншини України: Стан, перспективи / Р. М. Чікалова, Т. І. Пилипенко. – К., 2004. – 384 с.
Мунтянов В. Відродження німецької традиції у Кіровограді // Deutscher (Німецький) Kanal. – 1996. – № 10
(жовтень).
На Миколаївщині вперше прийнято обласну програму щодо розвитку національних меншин // http:www.oga.mk
Пилипенко Т. Реалізація освітніх потреб представників національних меншин в Україні: стан, проблеми,
перспективи / Т. Пилипенко // Актуальні питання вітчизняної етнополітики: шляхи модернізації
врахування міжнародного досвіду ; під заг. ред. Ю. Тищенко. – К. : Український незалежний центр
політичних досліджень, 2004. – 312 с.
Рябошапко Л. Правове становище національних меншин в Україні (1917-2000) : [монографія] / Л. Рябошапко. – Львів : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2001. – 484 с.
Статистичні дані щодо закладів культури, етнічних громад Буковини, національних меншин // www.bukovina.biz.ua/pub.
http://news.2000.con.2000. Еженедельник
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Чорноморський літопис» обов’язкове.